دبستان قرآنی آیات ، به عنوان فاز سوم فعالیت تأسیسی دکتر رسول محمدزاده در سال ۱۳۹۵ تأسیس شد . لازم به ذکر است اولین مجموعه تأسیس یافته توسط ایشان ، موسسه قرآنی حافظون (تاسیس ۹۰) بوده که همه ساله صدها علاقه مند به یادگیری معارف دینی و همچنین تحصیلات دانشگاهی رشته های الهیات، در این مجموعه تحصیل می نمایند. و دومین مجموعه تآسیسی ایشان ، انتشارات آیات مبینات (تاسیس ۹۳) بوده که تا کنون بالغ بر ۴۰ کتاب دانشگاهی-معارفی در این انتشارات به چاپ رسیده و هم اکنون جزء پر مخاطب ترین کتاب های دانشگاهی رشته و گرایش های الهیات است.

و نهایتاً در سال ۱۳۹۵ ، دبستان قرآنی پسرانه آیات ،  فعالیت خود را به طور رسمی آغاز نمود.نظام تربیت دینی منحصر به فرد این مرکز آموزشی که محصول پژوهش ها ، مطالعات و تجربیات موسس آن است، شیوه ای نوین و تاثیرگذار در تربیت دینی و تعلیم معارف دینی بوده است که ضمن برخورداری دانش آموزان این مدرسه از مواهب این نظام تربیتی قرآن محور ، از طرف سایر مراکز و مجموعه های دیگر نیز مورد استقبال واقع شده است.

 

 

تا این که در سال ۹۹  دبستان دخترانه آیات نیز توسط ایشان تأسیس و با همان سبک و سیاق دبستان پسرانه راه اندازی گردید. دکتر رسول محمدزاده ، بارها و بارها توسط مجموعه های فراوانی جهت تبیین و معرفی مدل دبستان خود دعوت و این شیوه را به علاقه مندان و شیفتگان قرآن ، تربیت دینی و مدارس و مراکز و نهادهای مختلف آموزش داده اند.

 

 

چنانچه در سال ۹۸ به دعوت سازمان تالیف کتب درسی طی دو جلسه ۳ ساعته برای مولفان ، کارشناسان ، اساتید و مدیران این سازمان  به معرفی این نظام آموزشی-تربیتی پرداخته و به شدت مورد توجه و عنایت این عزیزان نیز قرار گرفته است.

از اتفاقات جالب تأسیس این مدرسه، آن است که پس از بازگشایی در سال ۹۵ ، بلافاصله در سال ۹۶ به حداکثر ظرفیت اسمی خود رسیده و هر سال مشتاقان زیادی جهت ثبت نام ، به این مدرسه مراجعه می نمایند.

مدل متفاوت تربیتی ، تأکید بر فعالیت های جذاب دینی ، کمیت و کیفیت بالای فعالیت های فوق برنامه ، کادر دغدغه مند و توانمند و… از عوامل موفقیت این مجموعه آموزشی فرهنگی می باشند.

گزارشی کوتاه ازجلسه تبیین نظام تربیتی – دینی دبستان قرآنی آیات در سازمان نشر و تألیف کتب درسی