جشنواره دی ماه، نماز و دعا

در دی ماه به دلیل حلول ماه رجب و اعتکاف، دانش آموزان دوره دوم دختر و پسر دبستان قرآنی آیات آماده می شوند برای اعتکاف که این اتفاق در یک مسجد خارج از مدرسه و در حضور مسئولین مدرسه آیات برگزار خواهد شد.
این یک حرکت تشویقی و خاص است چرا که دانش آموزان در کنار دوستان، معلمین، معاونین و مدیر مدرسه خود یک تجربه متفاوت و حرکت معنوی و خاص را تجربه می کنند که بسیار در تربیت مذهبی و دینی آنان تأثیر گذار است.

اما این جشنواره به اینجا ختم نمی شود و در این ماه و در این جشنواره قرار است دختر خانم های پایه سوم یک جشن تکلیف باشکوه و به یادماندنی را داشته باشند تا رسیدن به سن تکلیف خود را با دوستان و بزرگترها و معلمین خود جشن بگیرن.

مسلما این اتفاق برای هر دختری بهترین اتفاق زندگی مذهبی و دینی‌اش است.

و اما باقی دختر خانم ها و آقا پسر ها هم در این جشنواره سهیم هستند. یعنی دانش آموزان دختر پایه اول و دوم و دانش آموزان دوره یک پسرانه تجربه خاص خود را دارند زیرا با توجه به سن و پایه تحصیلی خود برایشان برنامه بندگی خاصی داریم که در هر سال یکی از مراحل آمادگی نماز خواندن را فرا می‌گیرند.

مثلا در یک سال با وضو و در سال دیگر ارکان نماز و در سال دیگر یک نماز کامل را می خوانند.

از نکات جالب توجه این جشنواره ها جنبه های شاد و سرگرم کننده ای است که دارند و در کنار آن جنبه های مهم آموزشی و تربیتی است که برای دانش آموزان قرار داده شده است که حاصل چندین سال تفکر و تحقیق در تربیت اسلامی است.

 

فیلم جشن تکلیف مدرسه دخترانه آیات