جشنواره دی ماه، نماز و دعا

در دی ماه به دلیل حلول ماه رجب و اعتکاف، دانش آموزان دوره دوم دختر و پسر دبستان قرآنی آیات آماده می شوند برای اعتکاف که این اتفاق در یک مسجد خارج از مدرسه و در حضور مسئولین مدرسه آیات برگزار خواهد شد.
این یک حرکت تشویقی و خاص است چرا که دانش آموزان در کنار دوستان، معلمین، معاونین و مدیر مدرسه خود یک تجربه متفاوت و حرکت معنوی و خاص را تجربه می کنند که بسیار در تربیت مذهبی و دینی آنان تأثیر گذار است.

اما این جشنواره به اینجا ختم نمی شود و در این ماه و در این جشنواره قرار است دختر خانم های پایه سوم یک جشن تکلیف باشکوه و به یادماندنی را داشته باشند تا رسیدن به سن تکلیف خود را با دوستان و بزرگترها و معلمین خود جشن بگیرن.

مسلما این اتفاق برای هر دختری بهترین اتفاق زندگی مذهبی و دینی‌اش است.

و اما باقی دختر خانم ها و آقا پسر ها هم در این جشنواره سهیم هستند. یعنی دانش آموزان دختر پایه اول و دوم و دانش آموزان دوره یک پسرانه تجربه خاص خود را دارند زیرا با توجه به سن و پایه تحصیلی خود برایشان برنامه بندگی خاصی داریم که در هر سال یکی از مراحل آمادگی نماز خواندن را فرا می‌گیرند.

مثلا در یک سال با وضو و در سال دیگر ارکان نماز و در سال دیگر یک نماز کامل را می خوانند.

از نکات جالب توجه این جشنواره ها جنبه های شاد و سرگرم کننده ای است که دارند و در کنار آن جنبه های مهم آموزشی و تربیتی است که برای دانش آموزان قرار داده شده است که حاصل چندین سال تفکر و تحقیق در تربیت اسلامی است.

 

فیلم جشن تکلیف مدرسه دخترانه آیات

آموزش  احکام نماز جماعت دبستان پسرانه آیات

آموزش اقامه اذان دبستان پسرانه آیات

آموزش  احکام نماز جماعت

آموزش اقامه  اذان